Sıkça Sorulan Sorular

1- AKS PLAST KENAR BANDI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

AKS PLAST olarak PVC ve ABS olmak üzere iki farklı çeşit kenar bandı üretiyoruz.

2- PVC ve ABS kenar bandı arasındaki fark nedir?

PVC ve ABS kenar bandı arasında görünüş, uygulama, kullanım ve kalite olarak bir fark yoktur. Tek fark üretim esnasında kullanılan ham madde farkıdır. PVC (polivinil klorür) kenar bandı üretimi için kullanılan ilk ve en yaygın ham maddedir. ABS (akrilonitril-bütadien-stiren) ise içerik olarak daha çevre dostudur.

3-Kenar bandını seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Evinizde ve işyerinizde kullandığınız mobilya ve ahşap alanların kalitesi şüphesiz kullanılan malzemelerle kendini gösterir. Detay ve ara malzemelerin kalitesi, ana gözdeyle olan uyumu, mobilyalarınızı ve ahşap kullanım alanlarınızı kalite ve şıklık olarak bir üst noktaya taşır. Bu anlayışla kenar bandı seçerken sunta, MDF ve PVC yüzeylerde renk, desen ve kalite olarak mükemmel uyumlanması önemlidir.

4- Kenar bandını hangi ortamda seçmek gerekir?

Kenar bandı seçimi yaparken en önemli konu uygulama yapılacak malzemenin bir numunesinin yanınızda olmasıdır. Doğru renk ve desen uyumunu yakalayabilmek için band seçiminizi bol gün ışığı alan bir ortamda ve hatta mümkünse açık havada yapmanızı öneririz.

5- Özel ölçü ve renklerde bir projemiz var, uygun kenar bandını nasıl temin edebiliriz?

AKS PLAST olarak özel projelerinizin tamamlayıcısı ve destekçisiyiz. Birçok özel ve farklı proje için doğru ve kaliteli tamamlayıcı malzeme bulmak önemli olduğu kadar meşakkatli ve aşılması gereken bir sorun olabilir. Bu durumda sizden gelen talepleri her detayına kadar ele alıyor, özel olarak desen ve rengi çalışıyor ve istediğiniz adet ve uzunlukta projenize en uygun kenar bandını üretiyoruz. Özel üretim talepleriniz için lütfen bize ulaşınız.

Özel Üretim Talep Formu

 

6- Kenar bantları nasıl uygulanır?

Günümüzde kenar bantları, bantlama makinelerinde uygun sıcaklık ve basınçla ve kenar bandı tutkallarıyla uygulanır.AKS PLAST PVC ve ABS kenar bantları için özel uygulama atölyelerinde, profesyonel ekiplerce, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde uygulama yapılması tavsiye edilir.

7- Kenar bantlarının uzun ömürlü olması için ne şekilde bakım yapmak gerekir?

Kenar bantlarında ahşap desenlerde üretimin son aşaması olarak uygulanan lak, çizilmelere karşı direnç sağlar. Doğru bakım ile kenar bantları daha uzun ömürlü olarak kullanılabilirler. Solvent veya alkol bazlı temizlik maddeleri ürün yüzeyinde erime yapabileceğinden, bu tür maddeleri kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir. Plastik yüzeyler için uygun temizlik malzemeleri kullanmak yeterli olacaktır.

8- Kenar bantları sağlığa zararlı mıdır?

Günümüz üretim süreçleri birçok açıdan denetim altındadır. AKS PLAST olarak biz insan sağlığını odak noktamızda tutarak, tüm üretim süreçlerimizde doğa dostu malzemelerle üretim yapmaktayız, ağır metal ve kimyasallar üretim prosesimizde yer almamaktadır.

9- AKS PLAST kenar bantlarına nasıl ulaşabilirim?

AKS PLAST online kataloglarımızı inceledikten sonra taleplerinizi direkt olarak bizimle iletişime geçerek iletebilirsiniz. AKS PLAST iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.