AKS PLAST PVC ve ABS kenar bantları nasıl uygulanır?

PVC ve ABS kenar bantları esnek yapılarıyla kenar bantlama makinelerinde kolayca işlenirler. Düz ve eğri bantlama için idealdirler. Uygun sıcaklık ve basınçla kenar bandı tutkallarıyla kenar bantlama makinelerinde ısı ile işleme alınıp yüzeye tutundurulurlar. Üretimdeki en son aşama olarak, tüm ahşap yüzeye uygulanan lak bantların çizilmelere karşı daha dirençli olmasını sağlar.

Kenar bantlarının, bantlama işlemi öncesinde en az 1 gün oda sıcaklığında bekletilmesi uygulamanın istenilen kalite sonuçlanması için önemlidir. AKS PLAST PVC ve ABS kenar bantları için özel uygulama atölyelerinde, profesyonel ekiplerce, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde uygulama yapılması tavsiye edilir. 

PVC ve ABS kenar bantlarının bakım ve temizliği nasıldır?

PVC ve ABS kenar bantları bakım ve temizlik konusunda daha avantajlıdırlar. PVC ve ABS kenar bandı temizliği özel bir uygulama gerektirmez, piyasada bulunan plastik temizleme maddeleri ile çok kolay bir şekilde temizlenebilirler. Solvent veya alkol bazlı temizlik maddeleri, ürün yüzeyinde erime yapabileceğinden, bu tür maddeleri kullanmaktan kaçınmak gerekir. PVC ve ABS kenar bantlarının doğrudan güneş ışığından, aşırı sıcaktan ve aşırı nemden korunmaları gerekmektedir.

AKS PLAST PVC ve ABS kenar bantları; içeriğinde kurşun gibi sağlığa ve çevreye zararlı ağır metaller ve kimyasallar yer almadığından %100 geri dönüştürülebilir.